25.4 C
İstanbul
Çarşamba, Aralık 2, 2020
Ana Sayfa Hi Tech Üstün Donanımıyla HTC'nin Windows Phone Aşkı!

Üstün Donanımıyla HTC’nin Windows Phone Aşkı!

Windows tabanlı telefonlar tarihimiz boyunca hem tüketici hem üretici açısından son teknoloji göz önüne alındığında çok da öncelikli olmamıştır. Windows telefonlar orta sınır diye adlandırıldıklarından işletim sistemi olarak düzgün ve düşük donanımlar üzerinde çalışmasıyla bilinir.
Bir başka açıdan baktığımızda, cep telefonu üreticilerinin “farklılık yaratma” ve kitlesel pazar hacimlerini genişletme gibi hedeflerine yalnızca Android olumlu cevap verebiliyordu. Bundan dolayı özel segmentte tüm donanım tasarımları ve maksimum performans üzerine yapılan işlemler sadece Android üzerine geliştirildi.
Dünya Mobil Kongresi’nde Qualcomm ve Microsoft son Qualcomm işlemcisi üzerine, ahize tasarıma sahip Windows Phone çalıştırmak için tecrübeli mühendisleri bir araya topladığını açıklandı. Bu mühendisler Windows Phone ekonomisini geliştirirken, pazar payını da hatrı sayılır bir biçimde genişletti.
Genel olarak sorulduğunda bir Windows Phone sürümünü oluşturmak hala zor ve zahmetli görülüyor. Ancak Windows Phone günümüz şartlarında hiç de küçümsenecek ölçüde değil. Gerçek yüksek teknoloji donanımı ve ekonomik olarak ele alındığında esasen rakipleri ile arasında ne denli fark olduğu aşikar.
Günümüzde HTC One M8 ile ister Android isterseniz cihazınızı bir Windows Phone’a dönüştürmeniz mümkün. Bu mükemmel endüstriyel tasarım harikası cihazın tüm özelliklerini eksiksiz olarak Windows işletim sisteminde kullanabiliyorsunuz.
Günümüz tecrübeli üreticileri, Windows Phone platformu çalıştırmak için son teknoloji akıllı telefonların arasına HTC’yi ekliyorlar. Tabii ki bir tercih meslesi. Windows kullanıcıları için gerçekleşmesi durumunda olacak bir başka güzel gelişme ise, Galaxy Note 4, S5 ve LG G3 cihazların Windows’u desteklemesi olacaktır.
HTC One, HTC Windows için markalaşmaya doğru, basit ve net bir şekilde, kaliteli ve emin adımlarla yürüyor.
Samsung ve LG’nin ise benzer atılımlar gerçekleştirmek mecburiyetinde olduğu ortada. Fakat büyük olasılıkla arkalarına yaslanıp, yalnızca HTC Windows’u seyrederek konuya dahil olacaklardır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Süper Lig

Video Yardımcı Hakem (VAR)

Video Yardımcı Hakem (VAR) uygulaması önümüzdeki sezon ülkemizde de kullanılmaya başlayacak. Peki VAR sisteminin işleyişi ve avantajları nedir? Bu yeni sistemin getirdikleri ve götürdükleri tam...

Terim’in Ekibine Fetö Darbesi!

15 Temmuz’da meydana gelen darbe girişimi sonrası yapılan operasyonlar Türkiye Futbol Federasyonu’na uzandı. Federasyon yöneticilerinin kararı doğrultusunda Fatih Terim’in ekibi ve kurul üyeleri karar...

Aslan sezonu Riekerink ile kapatacak

Galatasaray'da Teknik Direktör arayışları sona erdi. Bülent Korkmaz'la da yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamaması üzerine Galatasaray Yönetimi, çareyi altyapı koordinatörü Jan Olde Riekerink'i 2015-16 sezonu...

Orman: Türk Futbolu’nun gelecek garantisiyiz

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş kulübü resmi dergisinin Nisan sayısında kaleme aldığı yazısında Beşiktaş camiasına seslendi. Orman, Vodafone Arena stadı gelişmelerinden, Süper Lig'deki şampiyonluk...

Yorumlar