25.4 C
İstanbul
Perşembe, Nisan 15, 2021
Ana Sayfa Mls Abd Dünyanın 'Gerçek' Sorunlarının Çözümü: Hemen Şimdi!

Dünyanın ‘Gerçek’ Sorunlarının Çözümü: Hemen Şimdi!

İş yatırımcıları ve hükümetler tarafından günden güne kabul edilirliği gelişen Bitcoin, halen gelişmeyen temel dünya sorunlarından dolayı, potansiyel değişen finansal yeniliklerin bensimsenmesini dünya çapında sağlamak için yeterli güce sahip değil.
Günümüzün en önemli sorunlardan biri ise tüketici anlayış eksikliği. Tüm gelişmelere rağmen bu mantığın aynı kalmasını gün itibariyle açıklamak zor. Bitcoin teknolojisi, teknoloji hayranlarının kaçta kaçının hayatını etkileyebilir?
Doğal olarak hem teknoloji hem sanayide pazar kitlesinin gerçek sorunlarını çözmek adına henüz yeterli gelişmedi mi? sorularını akla getiriyor…
Sanayi uzmanlarına göre bu gelişim henüz tamamlanmadı. Mobil hediye kartı sağlayıcısı Gyft‘in CEO’su Vinny Lingham, hediye kartları için harcanacak Bitcoin’in, birim için ana bir kullanım olacağını açıkladı.
Lingham, Bitcoin ile ticarette yüksek ve güçlü kullanım durumlarının geliştirileceğine inanıyor.
“Spesifik olarak bitcoin bölgesel bitcoin kullanım durumlarının çok sayıda olduğunu düşünüyorum. Bu teknolojinin güzelliği bir tek kalıptaki teknolojilerden olmamasından kaynaklı.”
ABD’de Bitcoin
ABD’de Bitcoin farkındalığı son kamuoyu yoklamalarına göre %50’den fazla büyüdü. Bu gelişme bir çok tüketicinin Bitcoin’i duymasını sağladı.
ABD bu teknolojinin istatistik uygulanarak değil, daha spesifik kullanım durumlarında alım sağlamak ve ve kolay ödeme yapmak için Bitcoin kullanmaya odaklanmış durumda. Bu sorun daha geniş mobil ödeme sanayisinde karşı rekabet ile birleşebilir.
Örnek olarka Apple’ın son zamanlarda başlatılan ödeme hizmeti Apple Pay, daha bilindik kredi kartları ve hesaplayıcılar aracılığıyla mobil ödeme sağlayan bir hizmet. Bir çok sanayi gözlemcisinin kısa ve uzun vadede uzun zamandır beklenen Bitcoin’e aşina bir toplumun, geçtiğimiz günlerde iPhone 6 lansmanının bir bölümünde Bitcoin’e yer verilmesiyle ulaşılacağı açıklanıyor.
Lingham: “Henüz ABD’de para birimi olarak Bitcoin satılmıyor. Ancak tüketicilerin bazı maliyetleri aza indirgemek adına zamanla tercih edeceği bir yöntem olacaktır.
Bankaların herhangi bir ufak işlemden dahi ücret tahsil etmeleri, Bitcoin gibi genel maliyeti azaltan platformlara olan ilgiyi artırıyor.
Lingham: “Kitlesel olarak pazarın benimsenmesini göremiyorum. Ancak PayPal entegrasyonu beli bir şeyleri değiştirebilir.
Bitcoin cüzdanı Airbitz kurucusu Paul Puey, Apple’ın Bitcoin’i diğer ürünleri gibi bir çok kapalı bir platform üzerine inşa ettiğini belirterek Apple’ı eleştirdi.
Açık platform teknolojisi için daha zorlayıcı kullanım durumları oluşturmak uzun vadede yenilikçilere hitap eden güzel bir gelişme olarak değerlendirdi.
Dünyada Bitcoin
ABD veya İngiltere’de daha önce kurulmuş finans merkezlerinde insanlar uzun vadeli sözlere alıştırılmıştı. Bugüne kadar daha fazla yatırım veya ödemeler ile ilgili maliyetleri aza indirgeme veya kesme yeteneğine sahip bir araç yoktu. Bitcoin’e tüm bu getirdiği hizmetler ve yeniliklerinden dolayı farklı muamele yapılıyor olması ise beklenen bir durum…
Bu ülkelerin dışında Bitcoin ile bir çok geniş ödeme sanayi sektörü henüz sorunları çözmek adına bir atılımda değil. Yeni ürünler ile finansal bağımsızlığını güçlendirmek için teknolojinin iyi bir fırsat olduğu ise kaçınılmaz bir gerçek.
Bu iddiayı destekleyen faktör ise cep telefonu teknolojisinin dünya çapında yaygınlaşması sonucu oluşturduğu ülke bazlı enflasyon sorunlarıdır.

countrieswithhighinflation

2014 Yüksek Enflasyon Oranlarına Sahip Ülkeler: Ekonomik Politika Dergisi
Sonuçta Bitcoin bu alandaki gerçek sorunları çözmek için, gelişmekte olan piyasalarda daha acil kullanım durumlarını gerektiriyor.
Filipinler tabanlı Bitcoin şirketi Palarin‘in CEO’su Brian Gamido şunları savunuyor.
Bitcoin büyük küresel kullanım durumları için gerçek zamanlı sınırlar ötesi havaleleri yakına getiren ve bunu da düşük maliyetli gerçekleştiren ve bu yöntemle işinizi çözen bir teknoloji yeteneğidir. Dünya Bankası’na göre Filipinler’e ABD’den para transferi için %5-8 $ oranında maliyet ücreti alıyor.
Sonuç Olarak
Çözülebilir sorunların Bitcoin endüstrisi ile kendinin rafine olması toplumdaki inanç düzeyi ve sadık tüketiciye endeksli bir durum. Bir çoğumuz geleneksel paranın harcanabilir dijital paraya dönüştürmenin sorunlarını anlamaya çalışıyoruz. Bu Bitcoin ekonomisinin, bir çok farklı sektörde milyonlarca dolar yatırım gerçekleştiği durumuyla desteklendi.

vcinvestmentbitcoin

Bitcoin’in en sıcak yatırım sektörleri: CoinDesk
Ama bugün itibariyle Bitcoin’i erken benimseyen tüketicileri için bir kaç argüman vardır.
Crowley Stratejisi Danışmanı ve Avukat Andy Beal, gelişen endüstrinin yavaş yavaş kitlelere genişlemekte olduğunu ve bunun da gerekliliğini vurguladı.
Bu hızlı tempoda özellikle tüketici katmanları yenilik ve gelişmelere yönelik devam etmekte. Olay tamamen yukarıdan aşağıya doğru tuttuğumuz topu itmek. İkincisi ise bu anlatılanlara devam edebilirsiniz. Ana benimsenmesi gereken fonksiyonellik ise iyi bir pazarlama olduğu gerçeğidir.”
Bu zihniyete sahip girişimciler Bitcoin’in belirli sorunlarına odaklanarak bunları çözebilir. Sıfırdan bir Bitcoin şirketi oluşturmak bunun için en iyi yol olabilir.
LinghamSanayi gibi bir çok alanda Bitcoin kullanım durumlarının önümüzdeki aylarda gerçekleşeceğine inanıyorum
- Advertisment -

Süper Lig

Video Yardımcı Hakem (VAR)

Video Yardımcı Hakem (VAR) uygulaması önümüzdeki sezon ülkemizde de kullanılmaya başlayacak. Peki VAR sisteminin işleyişi ve avantajları nedir? Bu yeni sistemin getirdikleri ve götürdükleri tam...

Terim’in Ekibine Fetö Darbesi!

15 Temmuz’da meydana gelen darbe girişimi sonrası yapılan operasyonlar Türkiye Futbol Federasyonu’na uzandı. Federasyon yöneticilerinin kararı doğrultusunda Fatih Terim’in ekibi ve kurul üyeleri karar...

Aslan sezonu Riekerink ile kapatacak

Galatasaray'da Teknik Direktör arayışları sona erdi. Bülent Korkmaz'la da yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamaması üzerine Galatasaray Yönetimi, çareyi altyapı koordinatörü Jan Olde Riekerink'i 2015-16 sezonu...

Orman: Türk Futbolu’nun gelecek garantisiyiz

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş kulübü resmi dergisinin Nisan sayısında kaleme aldığı yazısında Beşiktaş camiasına seslendi. Orman, Vodafone Arena stadı gelişmelerinden, Süper Lig'deki şampiyonluk...

Yorumlar